Aktivní látky přípravků

Prostenal - účinné látky
  • Saw palmetto pomáhá zachovat zdravou prostatu.
  • Kopřiva dvoudomá pomáhá zachovat normální funkci močového ústrojí.
  • Kopřiva dvoudomá a Saw palmetto mají blahodárný vliv na zdraví mužů.

Základními složkami přípravků řady Prostenal® jsou kvalitní extrakty ze Saw palmetta, Kopřivy dvoudomé a zinku.

Saw palmetto

Saw PalmettoV čem tkví jedinečnost Saw palmetta?

Saw palmetto bylo tradičně užíváno indiány a i dnes je doporučováno pro péči o prostatu. Napomáhá totiž k přirozenému močení a udržení proudu moči. Standardizovaný extrakt Saw palmetta (americké trpasličí palmy) obsahuje převážně volné i esterifikované mastné kyseliny (např. Kyselinu myristovou, palmitovou, linolovou, olejovou, laurovou), dále steroly, např. beta-sitosterol. Na prospěšných účincích extraktu se podílejí jak mastné kyseliny, tak i steroly obsažené v extraktu.

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva dvojdomáČím je kopřiva prospěšná mužské prostatě?

Kopřiva dvoudomá obsahuje látky jako karotenoidy, flavonoidy a organické kyseliny, které mají obdobný mechanizmus účinku v prostatické tkáni jako Saw palmetto a významně doplňuje účinek Saw palmetta díky svým močopudným účinkům. Udržuje také vitalitu a svým podpůrným účinkem na játra ovlivňuje příznivě krev.

Zinek *

Co je zinek a jak působí?

Zinek Zinek je pro muže velmi důležitým minerálem. Přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi a díky tomu má blahodárný vliv na mužskou plodnost. Zejména to platí u mužů se sedavým zaměstnáním, u kterých v případě nárazového fyzického výkonu rapidně klesá hladina testosteronu. Zinek je obsažen ve zvýšeném množství v pohlavních tkáních mužů a jeho snížená koncentrace může být indikátorem i příčinou fyziologických změn, Zinek podporuje správné reprodukční schopnosti a plodnost. Hladina zinku v organismu je ovlivněna zejména výživou, užíváním alkoholu, či některými dietními opatřeními. Může také dojít ke zhoršenému vstřebávání zinku v organismu. Lidé, kteří mají potíže s ledvinami, játry či ti kteří užívají léky, mívají také nízkou hladinu zinku. Nedostatek zinku se projevuje nechutenstvím, zhoršeným stavem vlasů a kůže či tzv. koutky. Tento prvek, v organismu sehrává důležitou roli zejména na úrovni buňky. Nejen že ji chrání před narušením volnými radikály, ale také se podílí na zdravém a přirozeném dělení (reprodukci) buněk tedy i prostatických.

*  součást složení Prostenal FORTE
** součást složení Prostenal


E-shop Klubu zdraví Walmark

| Více
PERFECT COMPLEX GMP

© 2018 Walmark

Walmark